„Błędne cykl”: fale cieplne zwiększają globalne spalanie paliw kopalnych (2023)

Słuchać

8 min

Komentarz

PrezentArtykuł

Jest duży zwycięzca wNagrywać fale cieplnePieczenie Stanów Zjednoczonych, Chin i innych krajów - paliwa kopalne.

Według szacunków Stany Zjednoczone ustanawiają rekordy zużycia gazu ziemnego w elektrowniach, które utrzymują klimatyzatoryS&P Global Commodity Insights.W Chinach elektrownie spalają więcej węgla, aby nadążyć za potrzebami energii elektrycznej, pomagając w tym roku wyżywić rekordowe tempo żądania na największe na świecie źródło dwutlenku węgla, powiedziała w czwartek Międzynarodowa Agencja Energii.

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób Twoje działania mogą pomóc w naszej planecie?Zarejestruj się w biuletynie trenera klimatu, w skrzynce odbiorczej w każdy wtorek i czwartek.

Zapotrzebowanie to polega na tym, co nadzorca Energy Paris nazywa „błędnym cyklem”, który dodatkowo zwiększa temperaturę świata.Gdy fale cieplne mnożą się i nasilają, stwarza większe zapotrzebowanie na paliwa kopalne, które dodają emisji gazu szklarniowegoTo nasila sięEkstremalne ciepło na całym świecie.

Reklama

Przejdź do końca karuzeli

Jak złe jest ryzyko ciepła w pobliżu?

‘Vicious cycle’: Heat waves ramp up global burning of fossil fuels (1)‘Vicious cycle’: Heat waves ramp up global burning of fossil fuels (2)

Codziennie śledzimy niebezpieczne fale upałów w całych Stanach Zjednoczonych.Spójrz na swoje miasto, aby zobaczyć ekstremalne ryzyko cieplneblisko Ciebie.

Koniec karuzeli

Światowe sieci energetyczne są nadal zbyt zależne od gazu i węgla, komplikując wysiłki administracji Biden i innych rządów w celu zmniejszenia ich użycia.Pomimo zobowiązań klimatycznych rządy stają w obliczu bezpośrednich imperatywów, aby zapobiec zaciemnieniu władzy i gwałtownym wzrostowi cen energii do chłodzenia budynków i ochrony ludzi przed warunkami zagrażającymi życiu.

„Projekcja tego, ile energii potrzebujesz, jest coraz wyższa, ponieważ chłodzenie musi wzrosnąć”, powiedział Jason Bordoff, dyrektor założyciel Centrum Globalnej Polityki Energetycznej na Columbia University.„Istnieją te tragiczne ironie w całej przestrzeni klimatycznej”.

Problem może rosnąć, gdy słabe systemy chłodzenia na świecie.W zeszłym tygodniu IEA powiedział, że tylko jedna dziesiąta z 2,8 miliarda ludzi, którzy mieszkają w najgorętszych częściach świata, ma już klimatyzację, ogromny potencjalny czynnik napędzający nowe zapotrzebowanie na energię i emisję gazów cieplarnianych, które już rosną w rozwijającym się świecie.

Reklama

W ubiegłym roku prawie jedna piąta globalnego wzrostu emisji dwutlenku węgla pochodziła ze zwiększonego zapotrzebowania na energię podczas ekstremalnej pogody, powiedziała IEA w marcu.Jego raport na temat globalnego dwutlenku węglaStwierdzono, że letnie fale upałów były głównym powodem, dla którego Stany Zjednoczone i Chiny, dwa największe emiter na świecie, nie zmniejszyły swoich emisji w ciągu roku.Według IEA powiedział, że w Stanach Zjednoczonych zużycie gazu wzrosło do chłodnych budynków w miarę szczytu zapotrzebowania na energię elektryczną.

Oświadczona światowa organizacja meteorologicznaLipiec to najgorętszy miesiąc w rekordachi zeszłoroczne trendy są powtarzające się, wzmacniające.Najgorętsza pogoda letniego uderza w części Stanów Zjednoczonych, z ponad 180 milionami ludzi pod ostrzeżeniami cieplnymi z północno -wschodniego na pustynię na południowy zachód w piątek.

Ten powszechny spuścić popyt na gaz w środę w elektrowniach, aby pobić rekordowy zestaw zaledwie rok temu - a następnie przełamać go w czwartek, wspinając się o 3,6 procent w ciągu jednego dnia do ponad 52 miliardów stóp sześciennych, według stóp sześciennych, wedługS&P Global Commodity Insights.Jego wstępne szacunki pokazują, że piątkowe użycie prawdopodobnie będzie drugim najwyższym w historii.

Reklama

Według danych opracowanych przez analityków Goldman Sachs, Heat w Chinach pomógł gwałtowny wzrost popytu na energię opalaną węglem w kilku najbardziej zaludnionych regionach przybrzeżnych w Chinach.Nadchodzi po roku, w którym Pekin zatwierdził dziesiątki nowych roślin opalanych węglem.Tymczasem chiński przywódca Xi Jinping ogłosił to niedawnoSam Pekin zdecyduje, w jaki sposób - i jak szybko - w celu rozwiązania zmian klimatu.

IEA powiedział w czwartek, że chińskie zapotrzebowanie na węgiel wzrósł o ponad 5 procent w pierwszej połowie roku.Zapotrzebowanie węgla na całym świecie w pierwszej połowie 2023 r. Wyprzedził zeszłoroczny rekord o 1,5 procent.Agencja stwierdziła, że użycie węgla prawdopodobnie spadnie do końca roku, ale będzie to zależeć od pogody.

Kilka krajów poza Stanami Zjednoczonymi i Chinami odzwierciedla ten trend tego lata.Siły mocy w około tuzinach krajów ustanowiły zapisy dotyczące szczytowego popytu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, powiedział IEA.Obejmuje to Indie, drugi co do wielkości konsument węgla na świecie i Japonia, która płoną przez gaz, aby zająć się upałem, powiedzieli analitycy Goldman.

Reklama

Przejdź do końca karuzeli

Jak złe jest ryzyko ciepła w pobliżu?

Codziennie śledzimy niebezpieczne fale upałów w całych Stanach Zjednoczonych.Spójrz na swoje miasto, aby zobaczyć ekstremalne ryzyko cieplneblisko Ciebie.

Koniec karuzeli

„Jeśli nie przyspieszymy, ile czystej energii budujemy, będzie się to nastąpić i pogorszy się w przyszłości”, powiedział Robbie Orvis, starszy dyrektor ds. Projektowania polityki energetycznej wInnowacje energetyczne, bezstronny think tank.„Paliwa kopalne nie są wyjściem”.

W Stanach Zjednoczonych zależność od gazu ziemnego stała się zasadnicze znaczenie dla debat politycznych na temat zmian klimatu i energii.Konserwatyści i niektórzy centrany faworyzują gaz, ponieważ Stany Zjednoczone mają obfite rezerwy ipali się około połową emisjiwęgla często zastępuje.Ale bardziej agresywni działacze klimatyczni ostrzegają, że kraj zbliża się do granic korzyści, jakie może wytworzyć system, i że musi powstrzymać długoterminowe inwestycje w gaz, które mogą zacząć uniemożliwić temu krajowi zmniejszenie emisji.

Poleganie kraju na gazie rozwinęło się w ciągu ostatnich 15 lat.Kiedyś paliwo przede wszystkim do ogrzewania domowego, jego zużycie gwałtownie rozszerzyło się jako nowa technologia -szczelinowanie- obniżyło koszty produkcji krajowej, a organy stanowe i federalne rozstrzygnęły emisję toksyczne z elektrowni węglowych.

Reklama

W rezultacie roczne zużycie gazu w USA wzrosło o prawie 50 procent od 2006 r. Do ubiegłego roku, wielokrotnie ustanawiając dane dotyczące produkcji i konsumpcji, zgodnie z danymi z U.S. Energy Information Administration.Według danych Agencji Ochrony Środowiska w tym samym okresie w tym samym okresie emisje gazów cieplarnianych spadły o ponad 14 procent.

Częściowo z powodu takich trendów niektórzy badacze twierdzą, że-przynajmniej w Stanach Zjednoczonych-ekstremalne upały to tylko krótkoterminowa zagadka, poruszona wraz z ciągłym rozwojem zerowej emisji wiatru i energii słonecznej na całym świecie.Andrew Dessler, naukowiec z Texas A&M University, który badał tę dynamikę w Teksasie, powiedział, że źródła energii pomagają i że czynniki takie jak wzrost populacji i zamożność są większymi czynnikami emisji niż gaz ziemny.

„To nie ma ogromnego wpływu” - powiedział.„Tak, popycha nas to w złym kierunku, ale inne czynniki znacznie zwiększają popyt”.

Reklama

Kraj poczynił również ogromne postępy w dodawaniu energii bez emisji, takich jak wiatr i słoneczne.Oraz dalsze inwestycje w zeszłoroczne gigantyczne przepisy dotyczące klimatu, nazywaneUstawa o redukcji inflacjipowszechnie oczekuje się, że przyspieszy ten rozwój i ostatecznie obniżyć zużycie gazu ziemnego.Ale, gdy może się to zdarzyć, istnieje powszechna spór, z niektórymi przede wszystkim oczekującymi lat silnego zapotrzebowania na gaz.

„System nie zmienia się tak szybko.Brak dużego systemu nie zmienia się tak szybko - powiedział Christi Tezak, dyrektor zarządzający w Clearview Energy Partners, niezależnej firmie badawczej.„Nie mam wątpliwości, że będziemy używać gazu przez dłuższy czas.I prawie na pewno dłużej niż większość grup środowiskowych oczekuje. ”

W międzyczasie popyt na gaz i węgiel - i emisje - stają się jeszcze silniej związane z pogodą.Operatorzy sieci zwykle wykorzystują energię odnawialną, gdy jest dostępna, ponieważ wiatr i słońce są bezpłatne.Wraz ze wzrostem popytu wzywają więcej roślin opalanych gazem i węglem.

„Niemal w dowolnym miejscu w Stanach Zjednoczonych każdy wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną spełnia zasoby kopalne”, powiedział Glenn McGrath, który kieruje zespołem ds. Dostaw energii elektrycznej w OOŚ.

Ostatnie dwa lata ilustrują ten skok.Od piątku wszystkie z 22 najlepszych dni, w których amerykańskie elektrownie miały najwyższe zużycie gazu ziemnego, nastąpiło zeszłego lata i w tym miesiącu, według S&P.

Reklama

Części południa, najgorętsze części kraju, zużywają sześć razy więcej energii do chłodzenia budynków komercyjnych niż najfajniejszych części kraju, zgodnie z danymi EIA Wydaj czwartek.Ponieważ ciepło jest tak intensywne, regiony te nie tylko chłodzą więcej budynków, ale także chłodzą więcej przestrzeni podłogowej każdego budynku, aby sobie poradzić, powodując bardziej intensywny popyt w wyższych temperaturach.

Wiele grup środowiskowych twierdzi, że to intensywne zapotrzebowanie pokazujepilna potrzeba wycofania paliw kopalnych.Ale niektóre grupy doszły do wniosku, że trendy te pokazują, że niemożliwe jest szybkie wyeliminowanie paliw kopalnych Wystarczająco, aby zająć się zmianami klimatu.Opowiadają się za przyczepieniem systemów, które wychwytują dwutlenek węgla do istniejących roślin opalających paliwo kopalne jako sposób na zmniejszenie emisji.

Zaproponowała administracja Bidenwymagania, które mogą prowadzić wiele elektrowni gazowych i węglowych,Począwszy od lat 30. XX wieku, Do Zainstaluj przechwytywanie węgla.Grupa zadaniowa Clean Air, organizacja środowiskowa, twierdzi, że kraj musi nakazać te zmiany wraz z szybszym budowaniem energii odnawialnej-częściowo ze względu na to, jak ekstremalna pogoda wpływa na system energetyczny.

„Ekstremalne absolutnie utrudniają wyzwania”-powiedział Ben Longstreth, który prowadzi poparcie dla grupy.„Potrzebujemy wszystkich tych narzędzi”.

Więcej o ekstremalnym upale

Nasz ocieplający klimat:W lipcu, Phoenix ustanowił krajowy rekord fali upałówprzez najgorętszy miesiąc w amerykańskim mieście.Fale cieplne rosnąglobalne spalanie paliw kopalnych, Jak Lipiec będzie najgorętszym miesiącem Ziemizarejestrowany. Oto dlaczego upalneFala upałów nie porusza się w najbliższym czasie.Użyj naszego śledzenia, aby zobaczyćEkstremalne ryzyko upałów twojego miasta.Spojrzeć naCo ekstremalne ciepło robi ludzkiemu ciału.

Jak zachować bezpieczeństwo:Lepiej jest przygotować się na ekstremalne ciepło, zanim będziesz w nim.Oto naszPrzewodnik po usztywnieniu fali cieplnej, wskazówki dotyczące zachowania chłodu, nawet jeśliNie masz klimatyzacji, i o czym wiedziećBezpieczeństwo zwierząt podczas ekstremalnego upału.Podróżowanie podczas fali upałów nie jest idealne, aleOto, co zrobić, jeśli jesteś.

Zrozumienie nauki:Rozległe strefy wysokiego ciśnienia zwane kopułami cieplnymi falami cieplnymi paliwa.Oto jak oni działają.Możesz także przeczytać więcej ozwiązek między katastrofami pogodowymi a zmianami klimatui jak przywódcyUSA i Europa reagują na ciepło.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Msgr. Benton Quitzon

Last Updated: 06/09/2023

Views: 6268

Rating: 4.2 / 5 (63 voted)

Reviews: 94% of readers found this page helpful

Author information

Name: Msgr. Benton Quitzon

Birthday: 2001-08-13

Address: 96487 Kris Cliff, Teresiafurt, WI 95201

Phone: +9418513585781

Job: Senior Designer

Hobby: Calligraphy, Rowing, Vacation, Geocaching, Web surfing, Electronics, Electronics

Introduction: My name is Msgr. Benton Quitzon, I am a comfortable, charming, thankful, happy, adventurous, handsome, precious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.