7 najlepszych aplikacji do wirtualnych numerów telefonów firmowych w 2023 r. (z bezpłatnymi opcjami) (2023)

Zarządzanie służbowymi połączeniami telefonicznymi z osobistego numeru telefonu może być bardzo irytujące i odbierać Twoją prywatność. Nie wspominając już o tym, że nie skaluje się on w miarę zatrudniania większej liczby osób.

Właśnie dlatego wielu nowych i doświadczonych właścicieli firm korzysta z aplikacji z wirtualnymi numerami telefonów firmowych, aby uzyskać niestandardowy numer telefonu dla swojej firmy.

Wirtualny numer telefonu firmowego umożliwia korzystanie z tego samego numeru na laptopach, telefonach komórkowych, telefonach stacjonarnych i nie tylko. Możesz łatwo odbierać połączenia, przekazywać je, nagrywać wiadomości głosowe i udostępniać ten sam numer pracownikom.

Możesz szybko i łatwo skonfigurować wirtualny numer telefonu firmowego, bez wiedzy technicznej. Wystarczy, że pobierzesz aplikację na swój telefon lub komputer i możesz zaczynać.

W tym artykule podzielimy się naszym wyborem najlepszych aplikacji do wirtualnych numerów firmowych dla małych firm (w tym opcji bezpłatnych i nieograniczonych).

7 Best Virtual Business Phone Number Apps in 2023 (w/ Free Options) (1)

Kiedy potrzebujesz wirtualnego numeru telefonu firmowego?

Niezależnie od tego, czy prowadziszwitryna internetowa małej firmylubSklep internetowy, oferując klientom szybki sposób skontaktowania się z Tobą, pomoże Ci rozwinąć Twój biznes.

Większość firm jest obecnie obecna w Internecie, a klienci potrzebują wielu sposobów dotarcia do nich.

Chociaż narzędzia komunikacyjne, takie jak firmowa poczta e-mail,czat na żywolub wiadomości tekstowe (SMS) mogą być przydatne, nic nie przebije osobistej więzi międzyludzkiej polegającej na usłyszeniu prawdziwego człowieka po drugiej stronie linii.

Firmy zazwyczaj uważają, że posiadanie numeru telefonu stacjonarnego wystarczy. Szybko jednak zdają sobie sprawę, jak nieskuteczne są tradycyjne telefony stacjonarne, jeśli chodzi o obsługę połączeń i zapewnianie najwyższej jakości obsługi klienta.

I na pewno nie chcesz popełnić błędu, używając swojego osobistego numeru telefonu w celach biznesowych.

Tutaj z pomocą może przyjść aplikacja z wirtualnym numerem telefonu do firmy. Daje następujące korzyści w porównaniu z tradycyjnymi numerami telefonów stacjonarnych i komórkowych.

  • Możesz go używać na swoim koncie osobistymkomórkaz aplikacjami mobilnymi, laptopem, telefonem stacjonarnym i innymi urządzeniami. Zamiast polegać wyłącznie na fizycznej linii telefonicznej, możesz obsługiwać połączenia z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.
  • Jeden numer może być współdzielony przez różnych pracowników jednocześnie. Możesz także przypisać numer osobisty lub numery wewnętrzne poszczególnym członkom zespołu.
  • Przekierowywaniem połączeń, nagrywaniem połączeń, oczekiwaniem, dzwonkami, odpowiedziami na urlop, godzinami pracy, identyfikatorem rozmówcy i wszystkimi innymi funkcjami komunikacji biznesowej można zarządzać za pośrednictwem aplikacji.
  • Wiadomości głosowe, wiadomości tekstowe,wideokonferencje, transkrypcja rozmów telefonicznych na e-mail i tańsze połączenia lokalne/międzynarodowe to tylko wisienka na torcie.

Biorąc to pod uwagę, rzućmy okiem na niektóre z najlepszych aplikacji do wirtualnych telefonów biznesowych, z których możesz korzystać.

Film instruktażowy

Jeśli wolisz pisemne instrukcje, po prostu czytaj dalej.

1. Nextiva

Nextivajest wiodącym na rynku dostawcą usług wirtualnych numerów telefonicznych dla firm. Dzięki nim zarządzanie wirtualnym numerem telefonu jest niezwykle łatwe za pomocą aplikacji na komputerze stacjonarnym/laptopie, smartfonie, tablecie lub telefonie stacjonarnym.

Możesz nawet zachować swój lokalny numer telefonu i używać go z Nextiva, aby korzystać z połączeń głosowych HDVoIP. Umożliwiają także uzyskanie wirtualnych numerów telefonów firmowych dla różnych lokalizacji geograficznych.

Innymi słowy, możesz uzyskać numery telefonów z lokalnym numerem kierunkowym dla różnych stanów USA, aby poprawić swoją obecność lokalną i lepiej przyciągnąć uwagę właścicieli firm i docelowych klientów.

Nextiva posiada potężny zestaw funkcji telefonicznych zawartych w każdym planie, takich jak przekazywanie/przekierowywanie połączeń, automatyczna sekretarka, recepcjonistka,transkrypcja poczty głosowej, poczta głosowa na e-mail, kolejkowanie połączeń, nieograniczone połączenia i analityka połączeń.

Nextiva pozwala również uzyskaćpróżne numery telefonówdla Twojej linii biznesowej i mająfunkcja automatycznego wybierania numeruaby pomóc Ci zaoszczędzić czas.

Ich aplikacja do wirtualnego systemu telefonicznego działa zarówno na telefonach iPhone (iOS), jak i na telefonach z systemem Android, dzięki czemu możesz odbierać wszystkie przychodzące połączenia służbowe na swoim osobistym urządzeniu mobilnym.

Ponadto Nextiva oferuje integrację CRM z aplikacjami takimi jak HubSpot i Salesforce, a także integrację z narzędziami takimi jak Google Workspace, Microsoft Teams i nie tylko.

W przypadku centrów obsługi telefonicznej i przedsiębiorstw można także użyć Nextiva, aby przekształcić prywatną centralę abonencką Avaya (system PBX) w wydajnąsystem telefoniczny oparty na chmurzez trankingiem SIP.

Cennik:Już od 18,95 USD za użytkownika miesięcznie.

2. Telefon biurowy Ooma

Omato kolejny popularny biznesowy dostawca telefonii VoIP oferujący bezpłatne numery 1-800 po przystępnych cenach. Możeszdodaj bezpłatny wirtualny numer telefonudo dowolnego planu biura Ooma. Domyślnie wybiorą dla Ciebie bezpłatny numer telefonu, ale masz także możliwość wybrania nowego, bezpłatnego numeru telefonu do firmy.

Platforma Ooma Office zawiera wiele zaawansowanych funkcji, których można oczekiwać od usługi VOIP, takich jak wirtualna recepcjonistka, wybieranie numeru wewnętrznego, muzyka podczas oczekiwania, aplikacje na inteligentne telefony komórkowe, grupy dzwonków i inne.

A co najważniejsze, konfiguracja jest bardzo łatwa i można ją wykonać w ciągu kilku minut.

Cennik:Ich plan zaczyna się od 19,95 USD miesięcznie i obejmuje bezpłatny numer oraz ponad 35 funkcji telefonu biznesowego.

3. Konik polny

Konik polnyto łatwy w obsłudze dostawca wirtualnych numerów telefonów dla startupów i małych firm. Do zestawu dołączona jest aplikacja mobilna, która umożliwia zarządzanie systemem telefonicznym firmy na dowolnym urządzeniu i z dowolnej lokalizacji.

Oferują wirtualne numery firmowe, numery próżności, numery lokalne dla różnych regionów oraz bezpłatne numery 800 i 833 do wyboru.

Możesz oddzielać rozmowy służbowe od osobistych na tym samym urządzeniu i nigdy nie przegapić żadnego połączenia. Grasshopper łączy wszystkie niezbędne funkcje w jednym pakiecie z przekazywaniem połączeń, transferem połączeń, pocztą głosową, SMS-ami biznesowymi,biznesowy VoIPi połączenia Wi-Fi, automatyczne powitanie i wiele więcej.

Wielu właścicieli małych firm korzysta z Grasshopper do odbierania połączeń przychodzących w ramach swoich osobistych planów telefonicznych.

Cennik:Już od 26 USD miesięcznie za 1 numer i 3 rozszerzenia.

4. Głos Google(Bezpłatny)

7 Best Virtual Business Phone Number Apps in 2023 (w/ Free Options) (5)

Jeśli szukasz bezpłatnej aplikacji na wirtualny telefon firmowy, najlepszą opcją będzie dla Ciebie Google Voice. Jeśli już używaszG Suite, możesz zintegrować ją ze wszystkimi innymi aplikacjami Google, których już używasz w swojej firmie.

Użytkownicy indywidualni i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą skorzystać z planu osobistego, aby uzyskać wirtualny numer telefonu i dzwonić do dowolnego miejsca w USA i Kanadzie za darmo.

Jednak plan osobisty nie zapewnia dostępu do wielu funkcji telefonu służbowego uwzględnionych w planie biznesowym, takich jak automatyczna sekretarka, obsługa telefonu stacjonarnego itp.

Cennik:Bezpłatne do użytku osobistego. Plany Pro zaczynają się od 10 USD za użytkownika miesięcznie.

5. Telefon.com

Telefon.comto kolejna świetna opcja zakupu wirtualnego systemu telefonicznego dla firm. Oferują niedrogieusługi telefoniczne dla firmdla start-upów, przedsiębiorców indywidualnych i małych firm.

Oferują także tańsze stawki za połączenia do niektórych krajów europejskich i Kanady, licząc je jako minuty połączeń lokalnych. Z punktu widzenia funkcji otrzymujesz aplikacje mobilne, przekazywanie/przekierowywanie połączeń, wirtualnego asystenta, menu IVR, wiadomości tekstowe,faks internetowy, i więcej.

Oferują plany płatności za minutę, które pozwalają płacić mniej w zależności od zużycia. Jednak w miarę wzrostu potrzeb biznesowych może to łatwo stać się bardzo kosztowne.

Cennik:Plany z płatnością za minutę zaczynają się od 12,99 USD miesięcznie. Nielimitowane plany zaczynają się od 29,99 USD miesięcznie za rozszerzenie.

6. eGłos

7 Best Virtual Business Phone Number Apps in 2023 (w/ Free Options) (7)

e-głosto popularna firma telefonii biznesowej i dostawca VoIP oferujący zasięg międzynarodowy, szczególnie w Wielkiej Brytanii. Oferują system telefoniczny dla firm, wirtualne numery telefonów, numery bezpłatne i numery lokalne dla różnych regionów.

Ich plany obejmują narzędzia do zarządzania połączeniami, wirtualną recepcjonistkę, aplikację do połączeń wychodzących,połączenia konferencyjne, i więcej. Możesz uzyskać niestandardowe numery telefonów dla Wielkiej Brytanii, UE, Kanady, USA i wielu innych krajów.

Możesz wybierać spośród wielu planów, z których każdy obejmuje inną liczbę użytkowników, których możesz dodać, oraz zestaw minut połączeń. Stawki za przekierowanie połączeń różnią się w zależności od Twojej lokalizacji i numeru, na który przekazujesz połączenia.

Cennik:Już od 7,50 GBP miesięcznie na 1 użytkownika.

7. Centrum kontaktowe Freshdesk

Centrum kontaktowe Freshdesk(dawniej Freshcaller) to łatwy w obsłudze dostawca aplikacji na wirtualne telefony biznesowe. Odpowiednie dla małych i rozwijających się firm, oferują plany w rozsądnej cenie na każdy budżet, w tym plan z płatnością za minutę z nieograniczoną liczbą agentów.

Możesz uzyskać numery międzynarodowe, numery bezpłatne, skorzystać z istniejącego numeru, zamaskować numer lokalny numerem wirtualnym lub wybrać numer próżny.

Zawiera wszystkie typowe funkcje, których potrzebujesz, takie jak narzędzia do zarządzania połączeniami, godziny pracy, aplikacje mobilne, linie wspólne, połączenia oczekujące, połączenia SIP i inne. Niektóre plany pozwalają na dalsze korzystanie z lokalnego operatora, co jest przydatne, jeśli nie możesz przenieść numeru lokalnego lub lokalny operator oferuje lepsze stawki za połączenia.

cennik: płatność za minutę lub 19 USD za agenta miesięcznie.

Jaka jest najlepsza aplikacja do wirtualnego numeru telefonu?

Naszym zdaniem najlepsza na rynku aplikacja do wirtualnego numeru telefonu biznesowegoNextiva.

Nextiva jest niezwykle łatwa w konfiguracji i obsłudze na dowolnym urządzeniu, w tym na komputerach stacjonarnych/laptopach, smartfonach, tabletach i telefonach stacjonarnych, co pozwala zapewnić doskonałą obsługę klienta z dowolnego miejsca.

Ponadto oferuje wszystkie zaawansowane funkcje, których potrzebuje Twoja firma, w tym przekazywanie/przekierowywanie połączeń, automatyczną sekretarkę, wirtualną pocztę głosową, transkrypcję poczty głosowej, połączenia konferencyjne jednym kliknięciem i wiele innych.

Jeśli szukasz alternatywy,OmaIKonik polnyto także świetne opcje, a oba znajdują się na liście 3 najlepszych dostawców na naszej liście.

Notatka:Przyjrzeliśmy się także wielu innym aplikacjom z wirtualnymi numerami telefonów, które nie są wymienione w tym artykule, takim jak RingCentral, 8×8 i inne. Zdecydowaliśmy jednak, że nie będzie najlepiej ich uwzględniać, ponieważ nie chcemy powodować paraliżu wyboru.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszą aplikację na wirtualny telefon firmowy dla Twojej firmy. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiemjak zdobyć bezpłatny firmowy adres e-maili wybrane przez naszych ekspertównajlepsze usługi marketingu e-mailowego dla małych firm.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, zapisz się do naszegoKanał Youtubedla samouczków wideo WordPress. Można nas znaleźć także naŚwiergotIFacebook.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Velia Krajcik

Last Updated: 18/11/2023

Views: 5438

Rating: 4.3 / 5 (74 voted)

Reviews: 81% of readers found this page helpful

Author information

Name: Velia Krajcik

Birthday: 1996-07-27

Address: 520 Balistreri Mount, South Armand, OR 60528

Phone: +466880739437

Job: Future Retail Associate

Hobby: Polo, Scouting, Worldbuilding, Cosplaying, Photography, Rowing, Nordic skating

Introduction: My name is Velia Krajcik, I am a handsome, clean, lucky, gleaming, magnificent, proud, glorious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.